Surányi hittantábor

2019. június 8.

Örömmel hirdetjük, hogy idén is megrendezzük a hagyományos surányi hittantábort 2019. július 7-től 13-ig (vasárnaptól szombatig).

Ismét lesznek gyerekeknek szóló lelki programok, valamint elmegyünk kirándulni, biciklizni, várost nézni és strandolni, de marad idő játékra Surányban is.

Jelentkezni itt, az interneten, az online jelentkezési lapon, illetve Attila atyánál a papíralapú jelentkezési lapokon lehet.

A tábor előtti szülői értekezlet időpontját később fogjuk hirdetni.

Mindenkit sok szeretettel várunk!

Elsőáldozás

2019. június 3.

Urunk mennybemenetelének ünnepén két lány járult először szentgyónáshoz és szentáldozáshoz. Köszönjük a szülőknek, hogy vallásosan nevelték és elsegítették lelki életük eme jelentős eseményéhez! Imádkozunk értük, hogy ne csak első-, de második-, harmadik-, sokadik-áldozók is legyenek. Szeretettel várjuk őket családjukkal együtt a plébánia nem liturgikus eseményein is, legyenek aktív tagjai plébániai közösségünknek!

Képek: Princz Péter

Esztergomi kirándulás

2019. május 21.

Múlt vasárnap a két plébánia közös kirándulást tett Esztergomba, egyházmegyénk központjába.

Megnéztük a Keresztény Múzeum állandó kiállítását, amelyen Kontsek Ildikó igazgató asszony kalauzolt végig minket. Köszönjük készségét! Utána felmentünk a Bazilikába, ahol az altemplomban meglátogattuk korábbi főpásztoraink, valamint Bagi István püspök, Gaál Endre, Kalász István és más kanonokok sírját és imádkoztunk értük. A Bazilikában a Szt. István kápolnában elénekeltük a Boldogasszony Anyánkat, majd körüljártuk az ország első templomát. Felmentünk a kupolába is, persze a kávézó teraszon megpihentünk. Miután lejöttünk, meglátogattuk a Bakócz-kápolnát, amely a magyar reneszánsz legnagyobb fennmaradt emléke, mint megtudtuk Hegedűs István rövid ismertetőjéből. Végül aki akart, részt vehetett az esti misén, néhányan a kóruson. A mise után Kováts Péter, a Bazilika orgonistája mutatta meg nekünk az orgonát, amely sok éve épül már, ha elkészül, Közép-Európa legnagyobb egy szekrényben elhelyezett orgonája lesz. Baróti István zsenialitásának köszönhetően már most is gyönyörűen és igen változatosan szól. Péter még egy rögtönzött orgonaórát is tartott kántorunknak, aki lassan utolsó vizsgáját is leteszi a főiskolán és egy hét múlva koncertet ad templomunkban Szt. István ereklyéinek átvitele ünnepén. Köszönjük az ő lelkes bemutatóját is!

Elhunyt Kepler János

2019. május 17.

2019. május 10-én, életének 72. évében elhunyt Kepler János, plébániánk képviselő-testületének és kórusának korábbi tagja. Temetését május 24-én 1630-kor tartjuk a katolikus temetőben, majd 1800-kor gyászmisét mondunk érte a templomban.

Új oldalak a honlapon

2019. május 13.

Ma két új oldalt töltöttünk fel a honlapra, amelyek a bal oldali menüből is elérhetők: