Templomi etikett - Gyerekek

Az egészen kis gyerekeket is várjuk a templomba! Ők sokszor zajonganak, ezt egy bizonyos szintig tolerálja mindenki. Ha nagyon zavaró a viselkedésük, vigyék be a sekrestyébe, vagy ki a kertbe! Ha megnyugszik, hozzák vissza nyugodtan! A prédikációnál alacsonyabb a tűrésküszöb, mert fejből prédikálok, de ez változó. Általában észrevehető rajtam, ha már nagyon zavaró a gyerekek hangoskodása. Ne hátul álljanak meg a gyermekkel, úgy gondolván, hogy akkor kevésbé lesz zavaró, inkább az első padba üljenek vele! A zajszint alig lesz más, viszont ha látja, mi történik a szentélyben, kevésbé fog unatkozni, gyorsabban bele fog szokni a templomi miliőbe. Ha mégis zajong, a sekrestyeajtó közel van.

A kisgyerekek beszoktatását a templomba tanácsos misén kívül elkezdeni. A templom gyakran nyitva van a szertartások idején kívül is, ezt honlapunk bal felső sarkában mindig ellenőrizhetik! Hozzák el a gyermeket a templomba, mutogassák meg neki a berendezési tárgyakat, meséljenek neki az itt történő szertartásokról, akár én is szívesen megmutogatom neki! A templomban beszéljenek hozzá fojtott hangon, a gyermek meg fogja szokni, hogy a templom egy különleges hely, ahova jó eljönni, pedig nem is játszótér!